SPECBUD to pakiet kilkudziesięciu programów przeznaczonych do projektowania konstrukcji budowlanych (żelbetowych, stalowych, drewnianych...

Specbud


SPECBUD to pakiet kilkudziesięciu programów przeznaczonych do projektowania konstrukcji budowlanych (żelbetowych, stalowych, drewnianych, murowych i fundamentów), a także służących zaawansowanej analizie konstrukcji (pojedynczych elementów, jak i całych
Programy SPECBUD są opracowywane i rozwijane od ponad 25 lat przez zespół doświadczonych polskich inżynierów budowlanych i pracowników naukowych. Stanowią narzędzie pracy projektantów budowlanych i architektów, inspektorów nadzoru budowlanego, wykonawców i producentów wyrobów budowlanych oraz służą do nauki na uczelniach i w szkołach budowlanych. SPECBUD to programy przyjazne zarówno dla doświadczonych projektantów, jak i adeptów ‘sztuki budowania’, ciągle rozszerzane i rozwijane zgodnie z życzeniami Użytkowników.
Oprogramowanie SPECBUD to narzędzia projektowe sprzyjające efektywnej i przyjemnej pracy użytkowników, zgodnie z hasłem: „projektant nie powinien walczyć z zawiłościami programu, ale poświęcić czas na myślenie koncepcyjne i optymalizację rozwiązań projektowych”. Wszystkie programy SPECBUD mogą działać samodzielnie - niezależnie od innych programów, a także współpracować ze sobą, co sprzyja sprawnemu przeprowadzaniu obliczeń konstrukcji. Charakteryzują się prostą obsługą dzięki intuicyjnemu interfejsowi, kompleksowym działaniem (obliczenia i rysunki), fachowym inżynierskim podejściem do obliczeń zgodnym z aktualnymi normami oraz zwartą i przejrzystą formą otrzymywanych wyników.

Aktualna oferta zawiera trzy grupy programów:
  • SPECBUD PN v.11 zawiera 25 programów przeznaczonych do projektowania elementów i ustrojów budowlanych wg norm PN-B, które obejmują swoim zakresem obliczenia konstrukcji żelbetowych, drewnianych, stalowych, murowych i fundamentów oraz wykonywanie zestawień obciążeń. Możliwe jest w nich też uzyskanie rysunków wykonawczych dla niektórych elementów żelbetowych.
  • Grupa SPECBUD EN v.11 zawiera aktualnie pięć programów wykonujących obliczenia wg przepisów norm PN-EN (tzw. Eurokodów), ujętych w trzech grupach: STATYKA EN, DREWNO EN i MURY EN. Grupa ta będzie sukcesywnie powiększana o kolejne programy do obliczeń konstrukcji z stali, żelbetu oraz fundamentów.
  • SPECBUD NARZĘDZIA PROJEKTANTA v.11 to nowa grupa programów w ofercie SPECBUD, której zadaniem jest dostarczenie Projektantowi dodatkowych narzędzi usprawniających jego codzienną pracę.

Zapraszamy na naszą stronę www.specbud.pl

Obsługiwane przez usługę Blogger.