Zarejestrowany w maju 2009 roku Polski Związek Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR „SIPUR” od początku sw...

SIPUR


Zarejestrowany w maju 2009 roku Polski Związek Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR „SIPUR” od początku swojej działalności reprezentuje interesy wszystkich swoich członków oraz aktywnie promuje izolacje poliuretanowe, upowszechnia korzyści wynikające ze stosowania izolacji termicznej ze szczególnym uwzględnieniem pianek PUR i PIR, a także stara się zapewnić izolacjom poliuretanowym pozycję rynkową adekwatną do ich wysokiej jakości.

Podstawowymi obszarami działalności „SIPUR” są: promocja – edukacja, kwestie legislacyjne, normy techniczne oraz zagadnienia ubezpieczeniowe.

Związek aktywnie współpracuje z organami państwowymi, instytutami badawczymi, polskimi i europejskimi związkami i stowarzyszeniami branżowymi, wyższymi uczelniami technicznymi i przyrodniczymi.

Członkami założycielami „SIPUR” były m.in. firmy: Bayer (obecnie Covestro), Huntsman (Poland), Kingspan Insulation (EcoTherm), Polychem Systems, PCC Prodex, Recticel.

Obecnie Związek zrzesza 29 firm produkcyjno-handlowo-usługowych (kliknij) działających w Polsce w branży poliuretanowej.

„SIPUR” zaprasza wszystkie firmy z branży PU (izolacje techniczne, natryski, płyty izolacyjne, płyty warstwowe, surowce, komponenty i systemy oraz urządzenia do produkcji i obróbki poliuretanu), które chcą wspólnie działać na rzecz rozwoju rynku izolacji poliuretanowych i dla których istotny jest wysoki poziom oferowanych produktów i usług oraz rzetelne i uczciwe podejście do klientów i użytkowników, firm konkurencyjnych i pozostałych uczestników rynku.
Obsługiwane przez usługę Blogger.