FIRMY PRZYJAZNE KONFERENCJI EUROINŻYNIER 2017 Informacje o działalności naszych firm przyjaznych: - PWN "Wy...

FIRMY PRZYJAZNE

FIRMY PRZYJAZNE KONFERENCJI EUROINŻYNIER 2017


Informacje o działalności naszych firm przyjaznych:

- PWN

"Wydawnictwo Naukowe PWN jest najbardziej znanym i największym na rynku wydawcą publikacji służących zdobywaniu wiedzy i informacji. Nakładem wydawnictwa ukazuje się około 500 tytułów rocznie – są to publikacje książkowe, e-booki i produkty multimedialne. Wiodącymi publikacjami są podręczniki akademickie, publikacje naukowe, popularno-naukowe, książki dla profesjonalistów, słowniki języka polskiego i inne produkty referencyjne, czyli służące poszerzaniu wiedzy czytelników.

Publikacje PWN wyróżnia najwyższa jakość i wiarygodność – współpracujemy z czołowymi specjalistami niemal wszystkich dziedzin nauki, a nasi redaktorzy czuwają nad poziomem opracowania publikacji. Stąd od pokoleń PWN cieszy się popularnością i uznaniem czytelników."

www.pwn.pl

- MENARD Polska

"MENARD to Kompleksowe rozwiązania w zakresie fundamentowania specjalnego oraz wzmocnienia podłoża, od projektu do realizacji.

Firma Menard Polska należy do grupy Soletanche Freyssinet wchodzącej w skład konsorcjum Vinci.

Naszym celem jest propagowanie technik wzmocnienia podłoża gruntowego jako oszczędnej alternatywy dla tradycyjnego posadowienia pośredniego. Charakteryzujemy się szybkością i niezawodnością działania. Stosowane przez nas technologie umożliwiają zmniejszenie nakładów finansowych oraz czasu realizacji zadania.

Dzięki wiedzy geotechnicznej zdobytej na tysiącach zrealizowanych kontraktów, firma Menard jest gwarantem pewnych cen, wiarygodnych terminów, przewidywalnych warunków pracy budowli, oraz pełnej obsługi i gwarancji jakości wykonania.

W oparciu o dokumentację geologiczno-inżynierską oraz analizę parametrów wznoszonej konstrukcji Menard wybiera najbardziej odpowiednią technologię wzmacniania gruntu. Mamy przy tym na uwadze nie tylko skuteczność metody, ale także jej wpływ na środowisko naturalne. Następnie inżynierowieMenard wykonują szczegółowe projekty w jednostkach terenowych ulokowanych w ponad 50 miejscach na świecie, bazując na doświadczeniu.

Przez ostatnie 40 lat Menard wdrożył i usprawnił wiele nowych metod wzmocnienia gruntu. Głównym celem firmy jest prowadzanie każdej inwestycji w sposób wydajny, pewny oraz ekonomiczny. Aby go osiągnąć firma zapewnia najwyższą jakość oferowanych usług: stosuje obliczenia MES, precyzyjny system monitoringu, wykonuje obszerne i dokładne badania terenowe, optymalnie wykorzystuje zaawansowany technologicznie sprzęt.

Lokalizacja Menard Polska

Menard Polska to firma działająca na terenie całego kraju. Główna siedziba firmy znajduje się w Warszawie. Z kolei biuro Oddziału Północ ma swoją lokalizację w Gdańsku a Oddziału Południe w Krakowie."

www.menard.pl

- CPJS właściciel marki EPSTAL:

„EPSTAL jest znakiem jakości nadawanym w drodze dobrowolnej certyfikacji na wyroby ze stali gorącowalcowanej o wysokiej ciągliwości, gatunku B500SP, przeznaczonej do zbrojenia betonu. Marka EPSTAL jest własnością Centrum Promocji Jakości Stali, które jest odpowiedzialne za zarządzanie nim i jego funkcjonowanie.”

www.cpjs.pl

www.facebook.com/cpjspl

- CONSTRUSOFT

„Construsoft Sp. z o. o. jest oficjalnym partnerem firmy Trimble, która jest właściciela oprogramowania BIM - Tekla Structures oraz Tekla BIMsight. Construsoft zapewnia szkolenia i wsparcie techniczne dla Tekla Structures. Zajmuje się także rozwojem programu i jego lokalizacją na polski rynek, zapewniając optymalne rozwiązania dla wszystkich etapów procesu powstawania budynku. Construsoft jest także resellerem oprogramowania nowej generacji: IDEA StatiCa przeznaczonego do obliczania i analizy elementów konstrukcji.”

www.construsoft.pl

-ATM

„ATM Sp. z o.o. prowadzi działalność w zakresie projektowania, wykonawstwa i sprzedaży materiałów do zastosowań inżynierskich i geotechnicznych. Jesteśmy partnerem niemieckiej huty Stahlwerk Annahüttei naszą działalność opieramy na kilkusetletnim doświadczeniu w produkcji stali w ramach międzynarodowej grupy Max Aicher Group, której członkiem jest Stahlwerk Annahütte. Oferujemy produkty systemowe mające zastosowanie jako zbrojenie konstrukcji żelbetowych, kompletne rozwiązania w zakresie zbrojenia mikropali, kotew gruntowych i gwoździ gruntowych, a także jako podwieszenia obiektów inżynierskich oraz elementy sprężające.”

www.atm-tech.pl

-PEKABEX

„Pekabex jest wiodącym wytwórcą konstrukcji prefabrykowanych w Polsce. Produkuje elementy zbrojone tradycyjnie oraz nowoczesne elementy strunobetonowe wykorzystywane w budownictwie wielkokubaturowym (np. hale produkcyjne, magazyny, biura, obiekty handlowe, dworce, parkingi), inżynieryjnym (np. mosty, tunele), a także na potrzeby projektów nietypowych.”

www.pekabex.pl

- DLUBAL SOFTWARE

Firma Dlubal Software od 1987 roku zajmuje się tworzeniem łatwych w użytkowaniu i efektywnych programów do analizy statycznej i dynamicznej konstrukcji. Dziś stanowi ją prawie 200 pracowników obecnych w kilku krajach, pracujących nad nieustannym rozwojem i optymalizacją oferowanego oprogramowania, zapewniając jego możliwie najwyższą jakość i skuteczność, o czym świadczy już ponad 25 000 zadowolonych klientów na całym świecie.

Programy RFEM oraz RSTAB, główne produkty firmy Dlubal, stanowią podstawę modularnego systemu oprogramowania, umożliwiając definicję płaskich oraz przestrzennych modeli konstrukcji i obciążeń, które za pośrednictwem odpowiednich modułów mogą zostać również kompleksowo zwymiarowane. Dodatkowe wsparcie dla technologii BIM, w postaci wspólnych interfejsów z wieloma innymi platformami (Revit, TeklaStructures), znacząco usprawnia proces projektowy, zapewniając przy tym spójność tworzonej dokumentacji.

Program RSTAB umożliwia projektowanie wszelkiego rodzaju konstrukcji szkieletowych, zarówno płaskich jak i trójwymiarowych, wykonanych ze stali, żelbetu, drewna, aluminium, szkła i wielu innych materiałów. Program ten stwarza możliwość przygotowania modelu konstrukcji oraz obliczenia sił wewnętrznych, deformacji i reakcji podporowych, zaś proces wymiarowania elementów czy też bardziej zaawansowana analiza ich zachowania zachodzi przy pomocy dodatkowych modułów, ściśle zintegrowanych z programem bazowym. Do programu zaimplementowano rozbudowane biblioteki materiałów i przekrojów, oparte na normach narodowych oraz katalogach wybranych producentów. Również definicja obciążeń czy generowanie ich automatycznych kombinacji możliwe jest do przeprowadzenia według norm wielu krajów, w tym także norm europejskich (Eurokod) z uwzględnieniem wszystkich załączników krajowych. W ujęciu matematycznym program RSTAB opiera się na metodzie przemieszczeń.

RFEM posiada wszystkie możliwości programu RSTAB, jednak z uwagi na algorytm obliczeniowy opierający się na metodzie elementów skończonych, możliwym jest obliczanie nie tylko ustrojów szkieletowych, ale także powierzchniowych czy bryłowych, w tym stosowanie specjalnych brył kontaktowych. W odróżnieniu od niektórych, dostępnych na rynku programów inżynierskich, w wyjątkowo prosty sposób przeprowadzić można przy tym analizę ustrojów składających się z elementów prętowych, powierzchniowych i bryłowych jednocześnie, nie doświadczając jakichkolwiek problemów z siatkowaniem. Samo siatkowanie podlega zaś pełnej kontroli użytkownika i może być definiowane globalnie oraz lokalnie modyfikowane dla poszczególnych elementów konstrukcyjnych. Siatkę zagęszczać można także w odniesieniu do pojedynczych punktów bądź linii, na kilka różnych sposobów.

Programy RFEM i RSTAB umożliwiają przeprowadzenie obliczeń według analizy liniowej, nieliniowej analizy II rzędu (P-Delta) oraz analizy dużych deformacji. Pełne wsparcie dla technologii 64-bitowej oraz wielordzeniowych procesorów zapewnia szybkie i sprawne obliczenia.

Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia strony www.dlubal.pl, na której znaleźć można szczegółowe informacje na temat wszystkich produktów firmyDlubal. Zapewniamy możliwość pobrania próbnych wersji programów, specjalnie opracowanych przykładów wprowadzających, instrukcji obsługi programów i modułów oraz obejrzenia wielu filmów instruktażowych, których baza nieustannie się powiększa. Wspierając rozwój młodych ludzi, oferujemy także możliwość bezpłatnego otrzymania licencji studenckich.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu pod adresem: [email protected]

www.dlubal.com

-BASF

„Dział Chemii Budowlanej BASF oferuje systemy, produkty i technologie dla klientów sektora budowlanego. W Polsce istnieje od 2007 roku i składa się na niego marka Master Builders Solutions z zakładem produkcyjnym w Myślenicach k. Krakowa oraz marka PCI, stacjonująca w Śremie k. Poznania. Korzystając z globalnych technologii firmy BASF oraz dogłębnej znajomości lokalnych potrzeb budowlanych, opracowujemy i rozwijamy innowacyjne rozwiązania, które przyczyniają się do sukcesu naszych klientów oraz pobudzają zrównoważony rozwój budownictwa.

Marka Master Builders Solutions, stworzona przez BASF dla sektora budowlanego.

Dział Master Builders Solutions z zakładem produkcyjnym w Myślenicach zajmuje się produkcją oraz dystrybucją domieszek i dodatków do betonu. W naszej ofercie równie ważne miejsce zajmują systemy posadzek przemysłowych, systemy hydroizolacji oraz systemy naprawcze do betonu i produkty dla budownictwa podziemnego.

Pomagamy rozwiązywać problemy związane z szeroko rozumianą produkcją betonu, począwszy od fazy projektowania mieszanki betonowej, przez jej budowanie aż po pielęgnację świeżego betonu. Jesteśmy w stanie to osiągnąć poprzez wykorzystanie wysokiej jakości domieszek i dodatków do betonu takich jak plastyfikatory, superplastyfikatory, przyspieszacze, opóźniacze, napowietrzacze, środki pielęgnujące i mikrokrzemionka. Uzupełnieniem jest fachowe doradztwo oraz doskonale rozwiązana logistyka. Spójna terminologia związana z marką Master Builders Solutions prezentuje naszą ofertę w sposób przejrzysty i łatwy do zrozumienia. Nazwa każdego produktu jest powiązana z jego zastosowaniem, funkcją lub wydajnością.

Na terenie zakładu znajduje się laboratorium chemiczne monitorujące jakość produkowanych domieszek oraz laboratorium betonu, które jest ogromnym wsparciem we wszystkich działaniach badawczo-rozwojowych i wykorzystywane jest głównie w udzielaniu pomocy klientom. Laboratorium zajmuje się projektowaniem recept na betony zwykłe i specjalne, badaniami mieszanki betonowej, badaniami cech wytrzymałościowych i trwałościowych, badaniami cementów, popiołów i mikrokrzemionki, badaniami kruszyw, organizacją szkoleń dla klientów oraz doradztwem technicznym. Dysponujemy między innymi aparatem do badania struktury powietrza w mieszance betonowej (AVA).

Dodatkowo w roku 2010 na potrzeby naszych klientów stworzyliśmy mobilne laboratorium, dzięki któremu wiele badań możemy wykonać bezpośrednio w miejscu produkcji betonu lub na placu budowy. Badania prowadzane są przez wysoko wykwalifikowaną kadrę, zgodnie z wytycznymi norm polskich i europejskich, a urządzenia badawcze są poddawane okresowej kontroli i wzorcowaniu przez uprawnione do tego jednostki.”

www.basf.com

 

Obsługiwane przez usługę Blogger.